BAILADOR XVI

plemeno: PRE
kód:  1901010021AL028
nar.:  02.06.1993
barva:  bílá (TORDA)
matka: Zahina
otec: Justiciero IX 1982
chovatel: Gabriela Merk G., Bruns - Andalusier
vlastník: Gabriela Merk G., Bruns - Andalusier

genealogie


Ocenění:

vítěz sekce „Dospělí hřebci“ Mnichov 2000
2.místo sekce „Dospělí hřebci“ Mnichov 2001 (za bratrem Rinconero MS)
vítěz sekce „Dospělí hřebci“ Mnichov 2002
„Campion de la Rasa“ celkový vítěz všech hřebců PRE v Německu Mnichov 2002

BAILADOR XVI pochází z chovu Bruns-Andalusier Waltera Brunse, který jej založil v r.1992 v Allgäu v Německu se svou ženou Gabrielou Merk a otcem. Výsledkem byl BAILADOR  XVI jako „produkt“ ideálního chovného typu, který se prosadil v rámci rozšiřování chovného stáda. V typovosti tohoto chovu se snoubí výrazná krása, požadavky vysoké jezdecké školy a mohutnost spolu s vynikajícím charakterem a poslušností.

BAILADOR XVI je v současné době nejúspěšnější chovný hřebec v Německu, a to jak v počtu, tak i v ocenění jeho potomků. Ačkoliv se jedná o hřebce narozeného v chovu v Německu v r.1993, prosadil se proti všem ze Španělska importovaným hřebcům. Hříbata BAILADORA XVI vykazují jeho výrazné jedinečné znaky - typový rozsah, krásnou barvu, mimořádný charakter a vstřícnost k lidem.

Matka Zahina vynikajícího kartuziánského chovu  linie Bilbaino  III a Juglar je nositelem typu šlechetnosti a mohutnosti, se schopností vysokého výkonu.  165 cm v kohoutku jí dodává majestátní vzhled, je vynikající v chovu a též ve špičkové drezuře. Stala se dvakrát vítězkou národní soutěže klisen.

Otec Justiciero IX 1982 má krásné tvary a mimořádný chod. Elasticita kroku a kadence v kombinaci s výraznou akcí předka děda Levitona jsou nezaměnitelnými znaky jeho pohybové  techniky, která potvrzuje úspěchy jeho potomků v drezuře. Otcova a matčina linie jsou velmi blízké, kdy BAILADOR XVI je nositelem kombinace těchto linií.


Potomci:

Baila - klisna, nar.6.8.2004, matka Menina VIII
Tosca XXIV - klisna, nar.11.8.2007, matka Surya
Dante XXIV - hřebec, nar.16.08.2007, matka Menina VIII

 

Zdroj fotografií: http://www.bruns-andalusier.de/