ANCCE

V říjnu roku 1999 jsme založili historicky vůbec první Sdružení přátel a chovatelů koní čisté španělské rasy v České republice se sídlem v Praze, nyní již jako Spolek přátel a chovatelů koní čisté španělské rasy v České republice, které bylo krátce poté, v listopadu 1999, přijato za řádného člena španělské Asociace chovatelů koní PRE - ANCCE při oficiálním aktu v Seville. Hlavním úkolem českého sdružení je podpora rozvoje chovu španělského koně v České republice v rozsahu zájmů určených ANCCE s důrazem na kvalitu koní, dodržování čistoty linie PRE.

Několikrát jsme se zúčastnili na SICABu v Seville slavnostního setkání čelních představitelů zahraničních chovatelů za Českou republiku. Zástupcem České republiky v rámci zahraniční sekce v ANCCE je pan Antonio Amarillo, který zprostředkovává s ANCCE oficiální kontakt. Po celou dobu našeho členství v ANCCE jsme pravidelně informováni o veškerých činnostech v rámci ANCCE, odebíráme časopis vydávaný ANCCE „El Caballo“.

Naši koně jsou uchovňováni v České republice španělskou komisí, která navštěvuje v případě uchovnění více koní náš hřebčín.

Dále jsme členy Verein der Freunde und Züchter des Pferdes Reiner Spanischer Rasse e.V. – Německo, která má v současné době svou plemennou knihu.

Pod Českou jezdeckou federací jsme vedeni jako JO španělských koní Jítrava.