DESNUDO

plemeno: PRE
kód:  190101001810824
nar.:  08.05.1984
barva:  hnědá (CASTAÑA)
matka: Tecnica
otec: Ulema 1978
chovatel: CMCC de Jerez Yeguada - Yeguada Militar
vlastník: COYBO S.L.


DESNUDO má kvalitní rodokmen, je původem ze slavné Yeguady Militar de Jerez de la Frontera ze známého vojenského hřebčína se sídlem v Andalusii, který se stal základnou genetického zázemí pro zachování čistoty krevní linie PRE. Yeaguada Militar byla vybrána státem jako nejlepší chovatel pro rozvoj chovu. Někteří hřebci byli dáni k dispozici soukromým chovatelům pro další rozvoj čisté linie PRE ve Španělsku. DESNUDO je otcem celkem 106 potomků

Slavný předek DESNUDA jak v linii otce, tak v linii matky, je legendární AGENTE (1959), chovný hřebec - zakladatel „moderní linie PRE“ v Yeguadě Militar, kůň atletického typu. Jeho korigovaný „orientální“ profil, atletické tvary, dlouhý krk a jakýsi „plavoucí“ dojem bez přehnaných elevací, přispěly k tomu, že dostal přes 89 bodů, což je nejvyšší kvalifikace, kterou kdy získal chovný hřebec při posouzení vhodnosti pro reprodukci. V letech 1966-1974 měl 87 potomků.

AGENTE po sobě zanechal několik linií chovných hřebců s dobrou referencí pro španělskou klasickou drezuru, mezi něž patří  i  JENSON.  EMPALAR, matka JENSONA, byla jednou z nejvyhlášenějších klisen Yeguady Militar.

Potomci:

GLORIA XIV - klisna, nar.30.5.2005, matka ALMA IX