EDUCADO XI

plemeno: PRE
kód:  190101002002842
nar.:  02.06.1993
barva:  hnědá (CASTAŇA)
matka: Educada III
otec: Centello III
chovatel: Hros.Salvador Guardiola Fantoni
vlastník: Alberto Garrido Gonzalez de Riancho

genealogie


EDUCADO XI je plemenný hřebec z chovu prestižní Yeguady Guardiola Fantoni s bohatou historií. Don Guardiola Fantoni (1942-1943) koupil část slavného chovu Roberta Osborne s převahou koní čisté kartuziánské linie. Kritériím výběru koní bylo založeno na dobré morfologii při zachování čisté kartuziánské linie společně s linií vojenského chovu Yeguada Militar. Yeguada Guardiola Fantoni získala řadu ocenění za nejlepší chov v Seville. EDUCADO XI je otcem celkem 171 potomků.

V době, kdy EDUCADO XI byl majetkem  Yeguady Guardiola Fantoni, byla s ním připuštěna  klisna z našeho chovu Menina VIII.

EDUCADO XI je potomkem slavných předků Gorona II z chovu Isabel Merello (Viuda de Terry), Malusa a Cesara z Yeguady Militar.

Otec Centello III je synem legendárních rodičů Maroma a Centelly IV. Centello III je bratrem známého hřebce Centela V, který byl mistrem Španělska v r.1984, a hřebce Centello V, který byl šampionem v Seville v r.2001. Centello III byl nakonec zakoupen vojenským hřebčínem (Yeguada Militar de Jeréz de la Frontera) z důvodu dalšího zkvalitňování chovu.

Matka Educada III je rovněž matkou jeho bratra Educada X (329 potomků), který získal 4 zlaté medaile na SICABu a je Reproductor Calificado.


Potomci:

Surya - klisna, nar.27.03.2003, matka Menina VIII