FARAON XXVIII

plemeno: PRE
kód:  190101002005549
nar.:  04.01.1992
barva:  bílá (TORDA)
matka: Terciopelo II
otec: Aquiles III       
chovatel: Yeguada LOVERA     
vlastník: Yeguada Rodríguez García

genealogie

fotogalerie


Reproductor Calificado - elitní stupeň uchovnění

Na 2 největších španělských výstavách koní PRE Sicab v Seville a Ecumad v Madridu získal tato nejvyšší ocenění: 

Šampion Španělska - Sicab 1996
Velký šampion - Ecumad 1997
Šampion Španělska s nejlepšími pohyby - Sicab 1995
Mistr Španělska v klasické drezuře

FARAON XXVIII byl po řadu let hlavním plemeníkem prestižního chovu LOVERA patřícího mezi nejkvalitnější chovy ve Španělsku, jež navázaly s velkým úspěchem na starou kartuziánskou linii. Yeguada LOVERA získala řadu vyznamenání a ocenění za kvalitu a zachování čistoty plemene PRE.

FARAON XXVIII, jeden z nejlepších plemeníků PRE, má vynikající morfologii doprovázenou výjimečnými pohyby s výrazným krokem, klusem a cvalem, při kterém „člověk ztrácí dech“. Jeho předci Jerez a Leva IV získali řadu ocenění. Kvality tohoto hřebce dokazují rovněž potomci obojího pohlaví, kteří se umístili  na SICABu na předních místech a získali řadu medailí.

V současné době je FARAON XXVIII plemeníkem Yeguady Rodríguez García. Byl prvním plemeníkem PRE ze soukromého chovu, který byl odvezen do Yeguady Militar v Ibio k odběru semene a jeho zmrazení k další homologaci. FARAON XXVIII je plně funkčním hřebcem, kdy spolu s jistou noblesou a morfologií má dobré předpoklady pro drezuru. Jako velký vítěz a opravdový Faraon tento hřebec vyniká krásou, silou a srdcem.

Potomci:

Sára XIII - klisna, nar.5.9.2007, matka Centella LI
Nero XXIII - hřebec, nar.21.9.2007, matka Orgullosa  LXXVI