FUEGO DE CARDENAS

SVĚTOVÁ DREZURNÍ HVĚZDA PRE

plemeno: PRE
kód:  190101002124616
nar.:  12.02.1996
barva:  bílá (TORDA)
výška: 164 cm
matka: MUNDANA II
otec: UTRERANO VII
chovatel: JOAQUIN MARQUEZ GONZALES
vlastník: MIGUEL ANGEL DE CARDENAS OSUNA

genealogie


Reproductor Calificado

JOVEN REPRODUCTOR RECOMENDADO

Fuego de Cardenas známý také jako Fuego XII je nejlepším drezurním koněm PRE v historii. Jeho stálým a jediným jezdcem byl Juan Manuel Muňoz Diaz, který jej sám definoval jako koně se silným charakterem, s výjimečnými pohyby a vítězným duchem, který prokázal na nejvyšší úrovni drezury.

V r.2008 byl vyhlášen absolutním šampionem Španělska, dvakrát byl na olympijských hrách, a to v Pekingu 2008 a v Londýně 2012, kde získal diplom z olympijských her. Na Světových jezdeckých hrách konaných v Kentucky ve Spojených státech v r.2010 skončil Fuego de Cardenas s jezdcem Juanem Manuelem Muňuz Diaz na 5.místě s bodovým ohodnocením 81,450. Jednalo se o největší úspěch španělského týmu, kdy Fuego de Cardenas se stal miláčkem publika a jedním z nejpopulárnějších drezurních koní.

Majitelem Fuega de Cardenas byl Miguel Angel de Cardenas Osuna. Yeguada Miguel Angel de Cardenas  byla založena ve čtyřicátých letech 20.století a je jednou z nejprestižnějších Yeguad ve Španělsku. Miguel Angel de Cardenas Osuna byl jedním z nejlepších chovatelů koní PRE vůbec, během svého života obdržel nesčetná ocenění a uznání, zejména cenu Silver Horse v r .2004 od mexické PRE asociace, v r.2008 Gold Horse od města Jerez de la Frontera za celoživotní práci věnovanou plemenu PRE, Čestný člen ANCCE, čestný člen Sdružení chovatelů koní PRE Cordoba atd.  Za nejdůležitější úspěchy lze považovat drezurní úspěchy Fuega XII, z chovatelských soutěží yeguada vyhrála nespočet zlatých, stříbrných a bronzových medailí a mnoho ocenění za nejlepší chovnou farmu, čtyřikrát získala titul soutěže Šampion šampionů Jerez de la Frontera, hřebci vyhráli nejméně devět španělských šampionátů, klisny nejméně pět španělských šampionátů.

Webové stránky vlastníka:

https://www.caballoscardenas.com

FotogaleriePotomci:

LUNA DXVIII - nar.4.4.2017, matka ORGULLOSA LXXVI

Video:

FUEGO XII Kür Gran Premio (81,450 - 5º puesto)

Naše návštěva v Yeguadě Miguel Angel de Cardenas (r. 2015) a naše setkání s Fuegem de Cardenas, nyní již 20tiletým.